9577_logopl2017.jpg  pl-logo-www.png

2018

Seminarium POLBIT "Użytkownik zagraniczny w bibliotece". Lublin, Biblioteka PL, 25-26.10.2018 r.

Tematyka spotkania :

  •  - przygotowanie biblioteki do pracy z użytkownikami zagranicznymi - zasoby, usługi, kadra
  •  - oferta edukacyjna skierowana do studentów zagranicznych - zajęcia, prezentacje, praca indywidualna
  •  - inne propozycje wystąpień dotyczące umiędzynarodowienia naszych usług.

Materiały pokonferencyjne

 

2016

IX Spotkanie Polskiej Grupy Użytkowników VTLS-Virtua. Lublin Biblioteka PL, 9-10.06.2016 r.

Materiały pokonferencyjne

 

2006

Ogólnopolska konferencja: „Opracowanie przedmiotowe dokumentów z zakresu nauk ścisłych, matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Język haseł przedmiotowych KABA: teoria, praktyka, przyszłość.” Kazimierz Dolny, 20-22.09.2006 r.

Materiały pokonferencyjne

 

2003

Konferencja: „Zawód bibliotekarza dziś i jutro." Nałęczów 18-10 września 2003 r.

 

Dwudniowe obrady otworzyli: przewodniczący ZG SBP - Jan Wołosz i dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Lubelskiej - Ryszard Bania. Pierwszy dzień obrad poświęcony był problemom ogólnym zawodu bibliotekarza: kierunkom i tendencjom jego rozwoju, strukturze, odniesieniom prawnym i oczekiwaniom społecznym. W drugim dniu konferencji zaprezentowano referaty omawiające procesy transformacji zawodowej w aspekcie rozwoju technologii informacyjnych, programu kształcenia bibliotekarzy na poziomie wyższym i pomaturalnym, poszerzenia zakresu kompetencji bibliotekarza.

Materiały pokonferencyjne

 

2000

Konferencja: „Standaryzacja kosztów w bibliotekach naukowych.” Kazimierz Dolny, 20-22.09.2000 r.

 

Temat konferencji był swego rodzaju kontynuacją wątku zapoczątkowanego na konferencji w Krakowie w 1998 roku, omawiającej wdrażanie nowoczesnych technik zarządzania w instytucjach non-profit na przykładzie naukowej biblioteki akademickiej. Była to też pierwsza próba znalezienia odpowiedzi na pytania o zasady finansowania bibliotek w uczelniach, o ich kondycję finansową, a przede wszystkim o racjonalizację kosztów funkcjonowania biblioteki i co za tym idzie, o możliwości porównawcze w tej dziedzinie. Dominowały rozważania nad tym, jak racjonalnie wydawać posiadane fundusze, jak kierować bibliotekami, by nie zaprzepaścić wysiłku ostatnich lat.

Materiały pokonferencyjne

stopka_fundusze.png

The Education Programme Component II Mobility in Higher education EOG/21/K2/W/0012 has  funding of 36 225,00 EUR for which  85%  is an EEA Grant contribution and 15% is aquired through domestic funding. The main objective of the Programme is to strengthen bilateral relations between Poland and the Donor States (Iceland, Liechtenstein, Norway) at all levels of education by the Mobility Projects in Higher Education